Günümüzde internetin olumsuz yanlarının yanı sıra cazibesi vardır. Bilgi bulma ve neredeyse her şeye bağlanma gücünü elde ederken, bunu yapmak zor.Gizliliğinizi ve kişisel bilgilerinizi sızıntıya karşı koruyun . Asıl gerçek şu ki, gizliliğimiz bizim kontrolümüzde olmadan üçüncü şahıslar arasında ticareti yapılarak kullanılıyor. Bu makalede, VeePN’i inceleyip neden şu anda dijital gizlilik kitinize dahil etmeniz gerektiğini açıklayacağız.

Veri İzlemenin Zor Gerçeği

En çok dış taraflarca aranan veriler, çoğunlukla çevrimiçi aradıklarınızla ilgilidir. Google, bu verilerin toplanmasından sorumlu olan hizmettir ve izleme özelliklerini kapatmayı gerçekten zorlaştırır. Eğer saygın kaynaklardan gelen bazı raporlara inanılacaksa, söz konusu özellikleri kapattıktan sonra bile kullanıcılar izleniyor.

Veriler, sizi hedeflemek için kişiselleştirilmiş reklamlar yapmak için daha fazla kullanacak olan çevrimiçi pazarlama ajanslarına satılmaktadır. Bu nedenle, yakın zamanda araba arayışında bulunduysanız  kendinizi araba reklamlarıyla bombardıman altında bulabilirsiniz.

İkinci sorun, izlenen verilerin genellikle konumunuzu içermesi ve reklamların yerel bayileri gösterme şeklidir.

Hiçbirimiz çevrimiçi verilerimizi ve konumumuzu paylaşmadan rahat edemeyiz. Bu gizlilik ihlalleri nedeniyle, gizlilik araçlarının geliştirilmesi için bir ortam ortaya çıkmıştır. Kendimizi bu izleyicilerden nasıl koruyabileceğimizin yollarından biri bir VPN kullanmak.

VPN nedir?

Bir Sanal Özel Ağ (VPN) güvenli ve şifreli bağlantı üzerinden bağlanan çok güvenli ağlar oluşturan hizmettir. Teknoloji, uzak kullanıcıların uygulamalara  ve diğer kaynaklara güvenli bir şekilde erişmelerini sağlamak için tasarlanmıştır.

Bir kamuya açık veya paylaşılan ağa, özel bir ağa bağlıymışsınız gibi Internet üzerinden güvenli ve reklamsız bir şekilde veri alışverişi için bir tünel görevi görecek şekilde genişletilir. Başlangıçta işletmeleri güvenli bir şekilde birbirine bağlamanın bir yolu olarak geliştirilen vpn, düzenli kullanıcıların istihdam edebileceği ticari bir uygulamada da yerini buldu.

Hepimiz restoranlarımızı, havaalanlarımızı ve kütüphanelerimizdeki ücretsiz Wi-Fi’le bağlantı kurabiliyoruz, güvenliğimizi sıcak nokta sahibinin ellerine verdiğimizi bilmiyoruz. Doğru becerilere sahip bir bilgisayar korsanı, iletişim, kredi kartı bilgileri, şifreler ve daha fazlası arasında gezinebilir.

Verileriniz bir VPN üzerinden geçtiğinde, tarayıcıdan ve uygulamalardan gelen tüm tarayıcı trafiğiniz ağa girmeden önce şifrelenir. Şifrelenmiş veri akışı daha sonra şifre çözme işleminin gerçekleştiği ve yoluna gönderildiği bir servis veya web sitesinin sunucusuna gider.

İyi bir VPN ayrıca IP adresinizi ve coğrafi konumunuzu, çevrimiçi etkinliğinizi gözlemlemek için izleyebilecek reklam ajanslarından, meraklılardan ve devlet kurumlarından gizler. En iyi VPN şirketleri sunucularını dünyanın dört bir yanındaki birden fazla ülkeye kurar ve sunucuyu belirli bir ülkede seçmenize izin verir.

Piyasada düzinelerce ücretsiz ve ücretli VPN var. Bugün, piyasadaki en iyi VPN’lerden birini inceleyeceğiz;VeePN.

VeePN Nedir? 

VeePN Beklediğinizden daha iyisini yapan VPN servislerinden biridir. Verilerinizi üçüncü şahıslardan koruyan şifreli bir kanal üzerinden İnternete güvenli bir şekilde bağlanmanın bir yolunu sağlar.Windows, Mac, Linux, Android ve iOS için kullanılabilir. Ayrıca Chrome, Firefox ve Opera tarayıcılarında ve hatta İnternet yönlendiricinizde de kullanılabilir. İPhone için iOS VPN’i kesinlikle incelemelisiniz VeePN iOS cihazınızda olması harika.
VeePN çözümünü “tekrar İnternet’i ücretsiz yapmanıza izin verecek” bir uygulamayı pazarlıyor.
Hizmet 8 yıldan fazla bir süredir aktif, bu da büyük bir başarı.
VeePNkurmak çok kolay, sezgisel ve kullanımı kolay bir arayüz ile birlikte geliyor. Yükleyiciyi indirmeniz ve basit bir yükleme işleminden geçmeniz gerekecektir. Yükleyiciyi daha önce bahsettiğimiz resmi web sitesinden edinebilirsiniz. Uygulamayı yükledikten sonra, 7 günlük deneme süreniz başlayacaktır.Bu süre zarfında, tüm özelliklere erişim hakkınız olacaktır.

Özellikler

VeePN, onu diğer rakiplerden farklı kılan bir dizi kullanışlı özelliğe sahiptir. Bunlar aşağıdaki gibidir:

DNS Sızıntısı Önleme

VPN hizmeti, DNS sorgularını şifreli bir tünel üzerinden yönlendirir, bu nedenle dış DNS sağlayıcılarıyla etkileşim olmaz. Sonuç olarak, kullanıcılarına trafiğinizi ve DNS sorgularınızı maruz kalmaya karşı koruyan tam koruma sunar. Ortak ağlarda verilerinizi korumak için ortak bir Wi-Fi güvenlik özelliği de vardır.

Anahtarı Öldür

Kill-switch, günümüzde herhangi bir VPN için sahip olması gereken bir özelliktir. VPN bağlantınız koptuğunda hemen açığa çıkarsınız; bu da tarama aktivitenizi herkesin izleyebilmesini sağlar.

Bir Kill Switch’iniz olduğunda, VPN’in çalışıp çalışmadığını sürekli kontrol etmeniz gerekmez. VeePN’in Kill Switch’i, VPN bağlantısının başarısız olması durumunda derhal İnternet bağlantısını kesecektir.

Bu nedenle, web’de gezinirken gerçek IP adresinizi gösterme riski yoktur.

Sınırsız Bant Genişliği ve Hız

Tarama hızı bulunduğunuz yere bağlı değildir. Hız, ISS planına bağlıdır. VeePN, İnternet’in keyfini mümkün olan en yüksek hızda çıkarmanızı sağlayan yüksek hızlı sunucu desteği sunar.

VeePN tüm planları boyunca sınırsız veri kullanımı sunar, bu nedenle VPN’inizin veri sınırına ulaşmak konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Şifreleme Protokolleri

İnternet’teki trafiğinizin şifrelenmesi için şifreleme protokolleri gerekir. Trafiğinizi, ele geçirilemeyecek, değiştirilemeyecek ve göz ardı edilemeyecek şekilde şifreler. VeePN dört şifreleme protokolü sunar.

VeePN Endüstri standardı protokoller olarak OpenVPN ve IKEv2’yi destekler ve kendi Smart VeePN TCP ve Smart VeePN UDP’ye sahiptir.

OpenVPN , 160 ve 256 bit protokolleri kullanarak en güvenli ve istikrarlı bağlantıları sunan aralarında en iyi seçimdir.

IKEv2 , yalnızca 256 bit şifreleme kullandığından OpenVPN’e kıyasla biraz daha zayıf. Endişelenmemelisiniz, bununla birlikte, 256 bitlik tek başına askeri sınıf şifrelemedir.

OpenVPN, TCP ve UDP protokollerine güvenir. TCP daha güvenilir, ancak yavaştır, UDP ise TCP’den daha hızlı ancak daha az güvenilirdir. Şirket, TCP ve UDP protokollerini değiştirdi ve bunları Smart VeePN TCP / UDP olarak isimlendirdi ve bunları normal sürümlerden daha yetenekli hale getirdi.

Aynı Anda 10 Aygıt

Diğer VPN’ler genellikle sizi beş cihaza sınırlar, ancak VeePN aynı anda 10 cihaza kadar kullanmanıza izin verir. Ortalama bir evde, 5 cihaz fazlasıyla yeterli olacaktır, ancak seçeneklerin olması güzeldir. Ayrıca ekstra yuva satın alma seçeneğiniz de var.

Kripto ödeme

Diğer VPN’ler PayPal ve kredi kartı gibi ödeme modlarına izin veriyor, ancak VeePN Bitcoin, Litecoin ve bir dizi başka Cryptocrencies gibi Coin Ödemeleri yoluyla kripto ödemelerini kabul ediyor. Bu ekstra Bitcoin ile ne yapacağını biliyorsun.

24/7 Destek

Bir VPN kurma ve çalıştırmada herhangi bir sorun yaşamamanız gerekmesine rağmen, VeePN size 7/24 ulaşabileceğiniz bir destek ekibi sunar.

Son Karar

Ellerimizi VeePN’e aldıktan sonra, gerçekten kusursuz çalıştığını söyleyebiliriz. Bağlandıktan sonra biraz düştüğü halde hızlar harika. Ancak şifreleme nedeniyle tüm VPN servislerini mükemmel. Netflix ve Spotify kesintisiz olarak çalıştı. Servis size tüm planlarda aynı özellikleri sunar; fark, VPN’i ne kadar süreyle kullanmak istediğinize bağlıdır. Ayrıca harika bir ek olan 30 günlük para iade garantisi vardır.

Ülke ve sunucu seçenekleriyle birlikte sunduğu hizmetler ve günlükler politikası, 2019’un en iyi VPN’lerinden biri olmasını sağlıyor. Aynı anda yapılan 10 bağlantı, her yıl size bir ton para kazandıran birden fazla cihaza sahip büyük bir aileniz varsa da yardımcı oluyor . Sonuç olarak VeePN iyi bir VPN’in sahip olması gereken tüm puanları veren çok yönlü bir hizmettir.

Yazar Hakkında

AniLK.34

1 Yorum

Yorum Yap