► TR TANITIM

Geçtiğimiz yıllarda Pokemon Go ile başlayan artırılmış gerçeklik (AR) tabanlı oyun furyası epeyce talep gördü. Devamında Dranicus Go ve Jurassic World Alive gibi yine AR tabanlı oyunlar da Play Store’da yerini almıştı. Şimdi ise Finlandiyalı oyun geliştiricisi Next Games ve AMC, The Walking Dead: Our World isimli AR tabanlı oyunu AppStore ve Play Store’da yayınladı.
Oyun tıpkı dizideki gibi sizi bir zombi istilası ile baş başa bırakıyor ve sizin bu istiladan sağ kurtulmanız bekleniyor. Sokakta gezerken kamerayı doğrulttuğunuz her yerde görebileceğiniz bu zombileri öldürdükçe yeni silahlar elde edip gücünüze güç katabiliyorsunuz. Şimdilik AR modunda bazı hatalar olduğu söyleniyor. Fakat ne güzel ki oyun dışarı çıkmak istemediğinizde ya da yağmurlu havalarda iç mekânda oynamak istediğinizde buna olanak veren “Couch Mode” ile birlikte geliyor. Bu modda oturduğunuz yerden kalkmadan zombilerle savaşmak mümkün.

The Walking Dead: Our World haritalandırma konusunda Google Haritalar’ı baz alıyor bu yüzden oyunda Özgürlük Heykeli, Burj Khalifa ve Londra’daki en büyük dönme dolap gibi şehir simgelerine de rastlamak mümkün.

► EN TANITIM

Defend your surroundings by fighting walkers on the streets, in the park, on your sofa – wherever you are and whenever you feel like it.

The Walking Dead: Our World

The Walking Dead: Our World is a first-of-a-kind location based augmented reality mobile game that immerses you into the zombie apocalypse. Join forces with Rick, Daryl, Michonne and all your favorite characters from AMC’s The Walking Dead.

The Walking Dead: Our World APK Features:

• FIGHT walkers in real-world AR environments based on your location
• EXPLORE the world around you, find walkers, clear your surroundings and leave your mark on the map for other players to find
• COLLECT legendary characters, weapons and items from AMC’s The Walking Dead
• COOPERATE in weekly challenges with other players in groups for bigger rewards
• UNITE with other players, save survivors, build shelters and reclaim your city from the walker threat
• SHARE your best apocalyptic moments for other players and for the whole world to enjoy

And remember: Aim for the head.

Mod info :

  • GOD MODE

What’s New

  • Epic Summer Season draws to a close as Our World returns to the city for Fear the Living Season!

NEW SEASON

  • Fear the Living Season is here with new and remixed Board and Tiers

Requires : Android 5.0 and up

► MOD APK DOWNLOAD

download

download

Yazar Hakkında

AniLK.34

Yorum Yap