MX Player Pro v1.9.5 FULL APK, siteden aldığım istekler üzerine güncel sürümünü ekleme gereksinimi duyduğum yapımcılığını J2 Interactive firmasının üstlendiği Android platformunun popüler uygulamalarından birisidir. Adından da anlaşılacağı üzere mobil cihazlarda farklı dosya türlerindeki videolarınızı oynatma olanağı sunan gelişmiş bir uygulamadır. MX Player normal şartlarda kullanıcısına ücretsiz olarak sunulsa da uygulama içindeki bir çok özellik kullanıma tamamen kapalı veya kısıtlıydı bu yüzden MOD APK yani FULL SÜRÜM olarak sunuyorum bu sayede MX Player tüm özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolaydır, TÜRKÇE dil desteği mevcuttur. Birçok formatta (vtt, sub, srt, txt ve dahası) alt yazı desteği sunmaktadır. Donanımsal ve yazılımsal olarak video yürütebildiği için normal şartlarda cihazınızın desteklemediği formatları bile izleyebilirsiniz. MX Player Pro Play Store’da 15.00TL’dir 80.000’den fazla indirilmiştir.

► EN ANLATIM

MX Player – The best way to enjoy your movies.

MX Player Pro

a) MULTI-CORE DECODING – MX Player is the first Android video player that performs multi-core decoding. According to the test results on dual-core devices, it shows up to 70% performance improvement than single-core devices.

b) CPU OPTIMIZATION – Provides highly optimized codecs and Rendering Engines for the processors including ARM® NEON™ and NVIDIA® Tegra™ 2.

c) PINCH ZOOM – Easily zoom in and out by pinching and swiping across screen.

d) SUBTITLE SCROLL – Scroll on subtitle text and playback position will be adjusted to match previous or next subtitle timing.

e) KIDS LOCK – Keep your kids entertained without having to worry about making calls or touching other apps. (plugin required)

f) ANDROID 4.0 – Fully supports Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Subtitle Formats:

– DVD, DVB, SSA/ASS Subtitle Tracks.
– SubStation Alpha(.ssa/.ass) with full styling.
– SAMI(.smi/.sami) with ruby tag support.
– SubRip(.srt)
– MicroDVD(.sub/.txt)
– SubViewer2.0(.sub)
– MPL2(.mpl/.txt)
– PowerDivX(.psb/.txt)
– TMPlayer(.txt)

What’s in this version :

  • Now Watch while you Browse! Introducing Picture-in-Picture Mode (Android 8+) that allows you to continue watching your local videos even when outside the app.
  • Picture-in-Picture Mode on lower Android versions and Chromecast are on its way.

Requires Android:2.1 and up

► MX PLAYER PRO APK

download

MOD LİTE APK

download

Yazar Hakkında

AniLK.34

Yorum Yap