► TR ANLATIM

GameGuardian, ‘yasa dışı olarak’ avantajlar ve iyileştirmeler elde etmek için Android video oyunlarınızın içeriğini değiştirmenize izin veren bir uygulamadır. İstediğiniz parametreleri değiştirmek için çalışma süresi boyunca kod enjeksiyonuna dayanarak çalışır.

GameGuardian’ı yüklendikten sonra, her zaman görebileceğiniz yarı saydam bir ikonla uygulamayı arka planda çalışır vaziyette bırakabilirsiniz. Bir oyunu çalıştırdığınızda GameGuardian’ı açabilir ve değiştirmek istediğiniz uygulamanın işlemini seçebilirsiniz. Örneğin, bir oyunda sadece belirli sayıda canınız varsa, GameGuardian’ın onaltılık editörünü bu numarayı aramak ve istediğiniz herhangi bir sayıyla değiştirmek için kullanabilirsiniz.

GameGuardian’ın özelliklerinden bir diğeri de, normalde bir binanın inşa edilmesi veya enerjinizi geri almak için belirli bir saat beklemenizi sağlayan video oyunlarında anında geliştirmeler yapmak için uygulamanın dahili saatini ve cihazın kendisini değiştirebilme özelliğidir. Parmağınızı havada asılı simgeye basılı tutarsanız, zamanın akışını artırabilir veya azaltabilirsiniz.

Bu uygulama, çoğu durumda, oyunlarda temelde hile yapmak için kullanıldığını söylemeden geçer. Bu nedenle, eğer uygulamaların geliştiricileri bunu hile yapmak için kullandığınızı fark ederlerse, hesabınızı kaybetme riskini üstlenirsiniz. Sonra uyarmadık demeyin.

 

► EN ANLATIM

Video game cheats have existed for years, ever since games appeared. Some computer magazines from years ago even had their own cheats section and developed programs capable of altering certain aspects of a game to increase lives, health, money, etc. Sooner or later, this concept also had to land on Android and apps like GameGuardian allow us to play current games with all sorts of help.

Main features and functions of GameGuardian

In this app, you’ll find the following list of functions and features:

 • It works on both Android devices and PC emulators such as BlueStacks, Droid4x, Andy, Nox or Koplayer.
 • Game acceleration and deceleration.
 • Search for both encrypted and unknown values.
 • Search for explicit number values.
 • Modify all the results at once.
 • Filter the results according to whether the values are higher or lower than others.
 • Possibility to modify the game’s timing.
 • Customizable user interface.

Once you’ve found out how to use Game Guardian, you can hack games of the likes of Need for Speed No Limits or Parcheesi Star, and there will be no stopping you then.

How does this game hacking app work?

By downloading and installing the APK to your mobile device you’ll be able to modify aspects such as the money you need in certain games to improve your characters or life and health points. It works as follows:

 1. Step 1: install and run the application.
 2. Step 2: from the list of processes choose the game you want to cheat at.
 3. Step 3: search for the values to be modified within the game that may be known, unknown or encrypted.

The closest you’ll ever be to downloading a Game Cheat Engine for Android.

If you don’t want to muck around with random values, you’ll have to search for cheats in guides on the Internet (there are also quite a few of them on video on YouTube). However, you should know that you won’t be able to modify the games without rooting your phone. That’s a pity.

What’s new in the latest version

 • Speeds up the first search after booting.
 • Improves the usage of external keyboards.
 • Updates translations.

► GAME GUARDİAN DOWNLOAD

download

Yazar Hakkında

AniLK.34

Yorum Yap